PROŚBA O POMOC DLA UCHODŹCÓW Z UKRAINY

Drodzy mieszkańcy naszej gminy, zwracamy się z prośbą o pomoc w zakwaterowaniu naszych wschodnich sąsiadów uciekających przed wojną.

PROŚBA O POMOC DLA UCHODŹCÓW Z UKRAINY

- POSZUKIWANE MIESZKANIA, WYPOSAŻENIE

• MIESZKANIA

Osoby dysponujące wolnym mieszkaniem, miejscem w swoim domu, gotowe udzielić wsparcia uchodźcom w zakresie zakwaterowania, proszone są o zgłaszanie chęci pomocy w Urzędzie Gminy Gródek nad Dunajcem osobiście w pokoju nr 19, lub telefonicznie: 18 440 10 35 wew. 30.

Kwestie zapewnienia zakwaterowania i wyżywienia uchodźcom z Ukrainy uregulowane są przepisami prawa - wysokość świadczenia pieniężnego wynosi 40 zł na osobę dziennie. Świadczenie przysługuje nie dłużej niż za okres 60 dni z możliwością jego przedłużenia za zgodą wojewody. Wypłacane jest ono od momentu przyjęcia uchodźców, a nie od momentu złożenia wniosku.

• WYPOSAŻENIE

Potrzebne jest również wyposażenie do mieszkań dla uchodźców; używane, w dobrym stanie technicznym, nadające się do dalszego użytkowania.

Potrzeby:

- kuchenki gazowe bądź elektryczne,

- pralki,

- lodówki,

- mikrofalówki,

- krzesła kuchenne ze stołem,

- zlewozmywak,

- łóżko,

- szafa, szafki do pokoju, szafka do łazienki,

- zestaw mebli kuchennych,

- garnki, patelnie,

- sztućce, talerze, kubki,

- inne wyposażenie mieszkań.

Osoby pragnące pomóc w zakresie przekazania powyższych przedmiotów, proszone są o kontakt w Urzędzie Gminy Gródek nad Dunajcem osobiście w pokoju nr 18, lub telefonicznie: 18 440 10 35 wew. 18.

Za wszystkie deklaracje pomocy obywatelom Ukrainy, chęć wsparcia, serdecznie dziękujemy.