Przypomnienie o obowiązku złożenia dokumentacji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków

Przypominamy, że właściciele budynków mieszkalnych, niemieszkalnych, lokali usługowych, które posiadają źródła ciepła o mocy do 1 MW, mają ustawowy obowiązek złożenia deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Drodzy mieszkańcy. Właściciele budynków mieszkalnych i niemieszkalnych.

Obowiązek złożenia deklaracji jest nałożony ustawowo (ustawa z dnia 28 października 2020 r. o zmianie ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz niektórych innych ustaw) i za jego niewypełnienie (nie złożenie deklaracji w wymaganym terminie) grozi grzywna do 5 tysięcy złotych.

Deklarację można złożyć:

- w formie papierowej – wypełniony dokument można wysłać listem albo złożyć osobiście w Urzędzie Gminy Gródek nad Dunajcem (pokój nr 5 w godzinach pracy Urzędu)

- w formie elektronicznej – za pośrednictwem systemu teleinformatycznego CEEB, korzystając z Profilu Zaufanego pod adresem: https://zone.gunb.gov.pl/

Termin złożenia deklaracji:                                                                                 – 14 dni od dnia pierwszego uruchomienia źródła ciepła lub źródła spalania paliw w przypadku nowych źródeł,
– 12 miesięcy licząc od dnia 1 lipca 2021 r. w odniesieniu do źródła ciepła lub źródła spalania paliw już istniejącego czyli do dnia 30 czerwca 2022 r.

UWAGA! Wypełnienie w ubiegłych latach ankiet inwentaryzacji źródeł ciepła nie zwalnia z obowiązku złożenia deklaracji do bazy CEEB.

Informacja oraz pomoc w wypełnieniu - Urząd Gminy w Gródku nad Dunajcem, pokój nr 5, tel. 18 440 10 35 wew. 39.