Важлива інформація! - Для громадян України/Ważna Informacja! - Dla obywateli Ukrainy

Громадяни України, які внесені до реєстру PESEL і які легально в’їхали на територію Республіки Польща безпосередньо з території України в період з 24 лютого 2022 року, зможуть подати заяви на виплату одноразової допомоги. Фінансова допомога у розмірі 300 злотих на особу, призначена для проживання, зокрема на покриття витрат на харчування, одяг, взуття, особистий догляд та житло.

Заяву від імені неповнолітнього (дитини віком до 18 років) може подати її законний представник, тимчасовий опікун або особа, яка фактично опікується дитиною.

Заяву на отримання одноразової грошової допомоги можна подати в Центрі Соціальної Допомоги за адресою Гродек над Дунайцем 170 (понеділок – п’ятниця 7:15-15:15).

Ważna Informacja! - Dla obywateli Ukrainy

Obywatele Ukrainy, którzy zostali wpisani do rejestru PESEL i którzy wjechał legalnie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej bezpośrednio z terenu Ukrainy w okresie od dnia 24 lutego 2022 r., będą mogli składać wnioski o wypłatę jednorazowego świadczenia pieniężnego w wysokości 300 zł na osobę, przeznaczonego na utrzymanie, w szczególności na pokrycie wydatków na żywność, odzież, obuwie, środki higieny osobistej oraz opłaty mieszkaniowe.

Wniosek w imieniu osoby małoletniej (dziecka poniżej 18 r.ż.) może złożyć jej przedstawiciel ustawowy, opiekun tymczasowy albo osoba sprawująca faktyczną pieczę nad dzieckiem.

Wnioski o przyznanie jednorazowego świadczenia pieniężnego można składać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej Gródek nad Dunajcem 170 (poniedziałek - piątek 715-1515 ) .