PESEL для громадян України/PESEL dla obywateli Ukrainy

Розпочався процес реєстрації громадян України, які перетнули українсько-польський кордон від 24 лютого.

У гміні Ґрудек над Дунайцем пункт присвоєння номерів PESEL знаходиться в офісі гміни в кабінеті № 18.

У перші дні реєстрації можливе збільшення часу очікування для вирішення цього питання, тому по можливості перенесіть візит на наступні дні. Підтримка для громадян України надається з дня перетину кордону. Також дата подання заяви на отримання номеру PESEL не впливає на отриману допомогу.

Громадянин України отримає номер PESEL, якщо він:

• є громадянином України, або
  • є громадянином України та має Карту поляка, або
  • є членом найближчої родини громадянина України, який має картку поляка, або
  • є чоловіком/дружиною громадянина України, але не має громадянства України і прибув до Польщі з 24 лютого 2022 року безпосередньо з території України у зв’язку з бойовими діями в цій країні.

Для присвоєння номеру PESEL, потрібна одна фотографія розміром 35 х 45 мм.

Гміна Ґродек над Дунайцем організує можливість безкоштовної фотозйомки 22 березня 2022 року з 10.00 до 16.00 за адресою Управління ґміни (Gródek nad Dunajcem 54)

PESEL dla obywateli Ukrainy

Rozpoczął się proces rejestracji obywateli Ukrainy, którzy przekroczyli ukraińsko-polską granicę od 24 lutego.

W Gminie Gródek nad Dunajcem punkt nadawania numeru PESEL znajduje się w Urzędzie Gminy w pokoju nr 18.

W pierwszych dniach rejestracji możliwe jest znaczne wydłużenie czasu oczekiwania na załatwienie sprawy, dlatego też, jeśli to tylko możliwe, prosimy o odłożenie wizyty na kolejne dni. Wsparcie jest udzielane od dnia przekroczenia granicy – data złożenia wniosku nie wpływa na otrzymywaną pomoc.

Obywatel Ukrainy uzyska numer PESEL, jeśli:

• jest obywatelem/obywatelką Ukrainy, lub
  • jest obywatelem/obywatelką Ukrainy i ma Kartę Polaka, lub
  • jest członkiem najbliższej rodziny obywatela/obywatelki Ukrainy, który/która ma Kartę Polaka, lub
  • jest małżonkiem/małżonką obywatela/obywatelki Ukrainy, ale nie ma obywatelstwa ukraińskiego

oraz przybył/ła do Polski od dnia 24 lutego 2022 r. bezpośrednio z terytorium Ukrainy w związku z działaniami wojennymi prowadzonymi w tym kraju.

Do nadania numeru PESEL potrzebne jest jedno zdjęcie o wymiarach 35 x 45 mm.

Gmina Gródek nad Dunajcem zorganizuje  możliwość bezpłatnego zrobienia takiej fotografii w dniu 22.03.2022 w godzinach 10.00-16.00 w siedzibie Urzędu Gminy, (Gródek nad Dunajcem 54).