Remonty dróg uszkodzonych podczas klęski żywiołowej

W ostatnich dniach zakończono prace remontowe na odcinkach dróg uszkodzonych w bieżącym roku przez ulewne deszcze, na których remont przyznano wsparcie finansowe ze środków budżetu państwa.

W ostatnich dniach zakończono prace remontowe na odcinkach dróg uszkodzonych w bieżącym roku przez ulewne deszcze, na których remont  przyznano wsparcie finansowe ze środków budżetu państwa.

Dofinansowanie obejmowało zadania:

1. Remont drogi gminnej ”Podole – Dział – Jelna” nr 290659K w km 2+640 – 3+650 w miejscowości Przydonica,
  2. Remont drogi gminnej ”Sienna - Lipie” nr 290685 K w km 0+000 –  1+200 w miejscowościach Sienna, Lipie
  3. Remont drogi: “Wiesiołka-Rożnów” nr 290641K w km 0+000 do 0+800 w miejscowości Rożnów
  4. Remont drogi gminnej ”Jelna – Działy” nr 290690K w km 1+040 do km 2+440 w miejscowości Jelna

Prace polegały na wykonywaniu w istniejących obiektach budowlanych robót  (niestanowiących bieżącej konserwacji) polegających na odtworzeniu stanu pierwotnego, z zastosowaniem wyrobów budowlanych innych niż użyto w stanie pierwotnym.  W szczególności wykonano:

- wymianę istniejącej nawierzchni na nawierzchnią wylewaną z drogowego betonu asfaltowego.

- wymianę poboczy na nowe z kruszyw powierzchniowo utwardzonych grysem i emulsją.

Wymienione prace, polegające na odtworzeniu stanu pierwotnego, nie spowodowały zmian szerokości jezdni i poboczy oraz zmiany przebiegu drogi.