Program Inwestycji Strategicznych w Gminie Gródek nad Dunacjem

Blisko 9 mln złotych otrzyma gmina Gródek nad Dunajcem w ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Pomoc finansowa z budżetu państwa zostanie przeznaczona na przebudowę i rozbudowę budynku Szkoły Podstawowej w Siennej oraz turystyczno-rekreacyjne zagospodarowanie terenów nad Jeziorem Rożnowskim.

W trakcie pierwszego, pilotażowego naboru każda gmina mogła złożyć maksymalnie trzy wnioski, z których jeden nie miał finansowych ograniczeń, a kolejne dwa nie mogły przekroczyć 30 mln zł i 5 mln zł. Skalę dofinasowania inwestycji wynoszącą od maksymalnie 95 procent jej wartości do minimum 80 procent uzależniono od jej przynależności do jednej z czterech kategorii.

Na spotkaniu 26 października br. z posłem na Sejm RP Panem Patrykiem Wichrem wójt gminy odebrał symboliczną promesę.