Zgłaszanie szkód po gwałtownych opadach deszczu i gradu

Wójt Gminy informuje mieszkańców o zasadach zgłaszania szkód powstałych w wyniku intensywnych opadów deszczu i gradu, które miały miejsce 24 czerwca 2021 roku

Szanowni Państwo

Gwałtowne opady deszczu, wichury i grad, które nawiedziły naszą gminę 24 czerwca 2021 roku spowodowały liczne szkody, zarówno w gospodarstwach prywatnych, jak i mieniu gminnym (drogi, mosty, budynki komunalne).

Powstałe szkody proszę zgłaszać do Urzędu Gminy Gródek nad Dunajcem:

Tel. 018 440 10 35

Jednocześnie informuję, że w sobotę i niedzielę zagrożenia wymagające niezwłocznej interwencji można zgłaszać pod

nr telefonu 601 151 566

W związku z powyższym Zarządzeniem Wójta Gminy Gródek nad Dunajcem powołano Komisję ds. szacowania strat powstałych w budynkach mieszkalnych w wyniku wystąpienia deszczu nawalnego lub gradu, które miały miejsce w dniu 24 czerwca 2021r. na terenie gminy Gródek nad Dunajcem

W skład komisji wchodzą pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej i Urzędu Gminy

Z uwagi na konieczność sprawnego szacowania szkód prosimy o ich zgłaszanie wg następującego wzoru:

W przypadku szkód w budynkach mieszkalnych:

1.      Imię i nazwisko zgłaszającego

2.      Adres zgłaszającego

3.      Dane kontaktowe zgłaszającego (telefon)

4.      Rodzaj i lokalizacja szkody, rozmiar szkody,

5.      Inne dane istotne

Szkody można także zgłaszać na adres : szkody (at) gminagrodek.pl

Prosimy nie czekać z usuwaniem szkód na komisję gminną. Wystarczy, że samodzielnie udokumentują Państwo powstałe szkody, wykonując np. zdjęcia choćby telefonem, i ten materiał można będzie przekazać komisji lub umówić się co do formy jego udostępnienia komisji.

Jednocześnie przypominam, aby niezwłocznie powiadomić o wystąpieniu szkody Państwa ubezpieczyciela.

W przypadku szkód w uprawach:

Szkody w uprawach powinny być zgłaszane samodzielnie na piśmie na formularzu udostępnionym na stronie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie – w terminie do 10 dni od dnia wystąpienia szkody.

Wypełniony formularz wraz z załącznikami należy przekazać do Urzędu Gminy.

Urząd Gminy na kolejne 10 dni na przekazanie zestawienia dot. zgłoszonych szkód do Wojewody Małopolskiego, od którego decyzji zależy dalsze działanie.

Brak pisemnego zgłoszenia może skutkować brakiem pomocy dla rolnika.

Procedura:

W przypadku szkód w mieniu gminnym (drogi)

Proszę o kontakt z sołtysami lub ew. radnymi i zgłaszanie im widocznych szkód na drogach.

Szanowni Państwo.

Urząd Gminy przyjmuje zgłoszenia, komisje cały czas pracują. Mam nadzieję, że wkrótce komisje odwiedzą wszystkich poszkodowanych i będzie można przystąpić do udzielania pomocy materialnej.

/-/ Wójt Gminy

Józef Tobiasz