Przejdź do stopki

Biegowy sukces Moniki Małek z gimnazjum w Jelnej

Treść

W dniach 5-7 września 2014 r. odbył się Festiwal Biegowy w Krynicy – impreza, która w tegorocznej edycji zgromadziła ok. 9 tys. zawodników z całej Polski, a nawet zza granicy. W tym doborowym towarzystwie w biegu na 1 kilometr 2 miejsce zajęła Monika Małek – uczennica I klasy gimnazjum w Jelnej… zostawiając w tyle prawie 200 zawodników.

Program festiwalu biegowego obejmował 20 konkurencji na dystansach od jednego do stu kilometrów. Na starcie biegu na 1 kilometr stanęła Monika Małek z Jelnej i jak się okazało na mecie, lepsza od niej okazała się tylko mistrzyni Polski w tej kategorii. Bieg był bardzo trudny, a konkurencja wymagająca. Dlatego naszej biegaczce należą się wielkie gratulacje.

W imprezie uczestniczyły znane postacie, m.in. Joanna Jabłczyńska, Beata Sadowska. Impreza była powiązana z akcją charytatywną na rzecz chorych dzieci.