Przejdź do stopki

Informacje o Stowarzyszeniu "Na Śliwkowym Szlaku"

Treść

INFORMACJA O PRACY BIURA STOWARZYSZENIA "NA ŚLIWKOWYM SZLAKU"

W związku z zakończeniem perspektywy finansowej PROW 2007 – 2013 oraz rozpoczęciem prac nad przygotowaniem nowej Lokalnej Strategii Rozwoju do konkursu na wybór LGD w okresie od 1 lipca 2015 r. do 31 marca 2016 r. biuro Stowarzyszenia „Na Śliwkowym Szlaku” będzie czynne 4 dni w tygodniu tj. od poniedziałku do czwartku w godzinach od 8.00 do 16.00.
W pozostałe dni w sprawach pilnych prosimy o kontakt pod numerem tel. 603 309 116.


Gmina Gródek nad Dunajcem należy do Lokalnej Grupy Działania –Stowarzyszenia „Na  śliwkowym szlaku” od grudnia 2008 roku .

Stowarzyszenie „Na Śliwkowym Szlaku” skupia 7 małopolskich gmin: Czchów, Gnojnik i Iwkowa (powiat brzeski), Łososina Dolna i Gródek nad Dunajcem (powiat nowosądecki), Lipnica Murowana (powiat bocheński), Laskowa (powiat limanowski). Powstaniu stowarzyszenia w kwietniu 2008 roku przyświecała  idea Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i możliwość udziału w Osi 4 tego programu – Leader.  Siedem gmin należących do Stowarzyszenia to bogactwo historii, tradycji i kultury. To ogromny potencjał możliwości dalszego rozwoju z wykorzystaniem wszystkiego tego, co najcenniejsze na terenie LGD. Motywem przewodnim obszaru stał się śliwkowy szlak, a charakterystycznym łącznikiem śliwka, będąca symbolem tradycji i kultury mieszkańców.
Śliwkowy Szlak wiedzie przez wszystko to, co w  gminach ciekawe i warte pokazania. Znajdziemy więc tu nie tylko liczne sady i to co z przetwórstwem owoców jest związane, ale także bogate dziedzictwo duchowe i materialne pokoleń, obiekty sportowe umożliwiające aktywny wypoczynek, a także całą infrastrukturę turystyczną pozwalającą na spędzenie czasu z dala od miejskiego zgiełku.

Do Stowarzyszenia należą mieszkańcy wszystkich siedmiu gmin reprezentujący samorządy, przedsiębiorców i organizacje pozarządowe danego regionu.  W skład Rady Stowarzyszenia „Na śliwkowym szlaku” z gminy Gródek nad Dunajcem wchodzą: Józef Tobiasz - Wójt Gminy, Paulina  Furtak, Wiesław Matusik. Zarząd tworzą przedstawiciele każdej gminy i są to: Katarzyna Jasnos (Iwkowa) – Prezes, Piotr Waligóra (Laskowa) – Wiceprezes oraz Członkowie Zarządu: Jarosław Gurgul (Czchów), Renata Polek (Lipnica Murowana), Ewa świerczek (Gnojnik), Marzena Flak (Łososina Dolna),  Renata Rybska (Gródek n/Dunajcem).

Więcej informacji o działalności stowarzyszenia na stronie internetowej stowarzyszenia http://www.nasliwkowymszlaku.pl