Gmina Gródek nad Dunajcem realizuje zadanie pn. „Zagospodarowanie otoczenia Jeziora Rożnowskiego w miejscowości Bartkowa – Posadowa”

Projekt jest współfinansowany ze środków między innymi  Polskiego Ładu w wysokości: 5.400.000,00 zł, środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych: 2.326.226,75 zł, środków dotacji z UMWM związanej z budową tężni solankowej: 175.911,00 zł.

Udział środków własnych 295. 812,25 zł co stanowi zaledwie 3,6 %.

14 października 2022 r. podpisano umowę z wykonawcą robót na kwotę 8 197 950,00 zł z terminem zakończenia prac do 18 grudnia 2023 r.

W ramach zadania powstanie zagospodarowany teren tzw.  ziem pozyskanych w wyniku odmulania Jeziora Rożnowskiego w Bartkowej – Posadowej, wykonywanego przez Związek Gmin Jeziora Rożnowskiego.

W wyniku realizacji inwestycji powstanie plac zabaw dla dzieci, budynek zaplecza sanitarnego, tężnia solankowa, wydzielone miejsce pod scenę, wydzielone miejsce dla food trucków, boisko do gry w bule, piaszczysta plaża, ciągi komunikacyjne, spacerowe, tereny zielone, nasadzenia roślinne,  oświetlenie terenu, montaż małej architektury.  Zagospodarowany teren przyczyni się do wzrostu atrakcyjności turystycznej gminy, umożliwi aktywne spędzanie wolnego czasu przy wykorzystaniu zasobów naturalnych.

W kolejnym etapie inwestycji w przypadku pozyskania środków zewnętrznych  planowane jest wykonanie zgodnie z pozwoleniem na budowę wodnego placu zabaw z zapleczem szatniowym, montażem urządzeń siłowni zewnętrznej, pergoli.

Pliki

wizualizacja plac zabaw.jpg 399.67 KB