Klub sportowy ULKS PRZYDONICA został założony w 2011 roku przez mieszkańców Przydonicy.  25 października 2011 roku Stowarzyszenie pn. „Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „Przydonica” w Przydonicy zostało zarejestrowane w ewidencji stowarzyszeń kultury fizycznej i ch związków Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu pod numerem ewidencyjnym 100/10.

Drużyna seniorów zadebiutowała rozgrywkach piłkarskich na szczeblu B – klasy w sezonie piłkarskich 2012/2013 wygrywając 3:2 z utytułowaną drużyną „Biegoniczanki” Nowy Sącz.

Mecze na przygotowanym do użytkowania przez samych piłkarzy i działaczy boisku piłkarskim w Bartkowej-Posadowej cieszą się dużym zainteresowaniem kibiców, którzy w grupie nawet 200 osób dopingują swoją drużynę.

Od stycznia 2014 we współpracy z Zespołem Szkół w Przydonicy została założona szkółka „Orlików” czyli grupka 15 dzieci, która już ma za sobą pierwsze sukcesy. W grudniu 2014 roku „Orliki” z Przydonicy zwyciężyły w I Turnieju Mikołajkowego zorganizowanego przez Akademię Kolejarz Stróże. Drużyna przydonickich Orlików rozegrała w sumie cztery mecze, odnosząc komplet zwycięstw.

W lipcu 2014 treningu rozpoczęli trampkarze i juniorzy – 40 młodych piłkarzy trenuje regularnie dwa razy w tygodniu pod okiem trenerów i animatorów wolontariuszy . Drużyna trampkarzy występowała już w kilku. Od sezonu 2015 drużyna juniorów młodszych zadebiutuje w rozgrywkach II ligi OZPN Nowy Sącz.