• UWAGA!!! W związku ze znoszeniem obostrzeń związanych ze stanem zagrożenia epidemicznego informujemy, że od 25.05.2020 r. ponownie rusza bezpośrednia obsługa interesantów w Urzędzie Gminy Gródek nad Dunajcem. Ze względów organizacyjnych zachęcamy jednakże do uprzedniego umówienia się, co pozwoli uniknąć oczekiwania na przyjęcie w razie większej liczby interesantów.

Aktualności

Podsumowanie konkursu „W czasie nauczania na odległość jestem aktywny” 23.06.2020

Z końcem maja upłynął termin nadsyłania prac do konkursu  „W czasie nauczania na odległość jestem aktywny”, zorganizowanym dla uczniów szkół podstawowych Gminy Gródek nad Dunajcem. Organizatorem konkursu była Rada Gminy Gródek nad Dunajcem oraz Szkoła Podstawowa w Przydonicy.

W konkursie udział wzięło 12 uczniów (7 osób w kategorii klas I – III, oraz 5 osób w kategorii klas IV – VIII).  Uczniowie reprezentowali szkoły podstawowe w: Gródku nad Dunajcem, Przydonicy, Roztoce - Brzeziny i Rożnowie.

Wszyscy uczestnicy konkursu nadesłali prace w czterech wymaganych obszarach aktywności: edukacja, sport, dom, rozrywka. Poprzez wypracowanie pisemne, pracę plastyczną oraz materiał fotograficzny i filmowy uczniowie udowodnili, że niezależnie od wieku, płci czy miejsca zamieszkania, można w każdej, nawet najmniej planowanej i przewidywalnej rzeczywistości odnaleźć sens i wypracować sposób na twórcze, aktywne i co najważniejsze, zdrowe i bezpieczne funkcjonowanie.

Cieszy ogromnie fakt, że pomimo bezwzględnie koniecznej w ostatnim okresie społecznej izolacji, potrafimy wykorzystać potencjał tkwiący w najbliższym naszym środowisku –
w rodzinie i wspólnie dokonywać tylu wartościowych rzeczy.

Angażowanie się uczniów w obowiązki domowe, pomimo dodatkowych obciążeń związanych z nauką zdalną, zasługuje w tym momencie na wyjątkowe uznanie. Sport i aktywność ruchowa w obrębie miejsca zamieszkania, z udziałem, nierzadko, rodzeństwa oraz rozrywka widziana tu także jako ciekawa twórczość plastyczna to, jak widać w materiałach konkursowych, element uczniowskiej codzienności, niezależny zupełnie od okoliczności sytuacyjnych.

Jury konkursowe oceniając nadesłane prace postanowiło przyznać uczniom następujące miejsca:

KATEGORIA KLAS I – III

1 miejsce:

Julia Jasińska

Dominika Zięcina

2 miejsce:

Bartosz Karpiel

Adam Salamon

3 miejsce:

Emilia Jabłońska

Filip Jabłoński

Anna Augustyn

 

KATEGORIA KLAS IV – VIII:

1 miejsce:

Justyna Kuś

Maja Serafin

2 miejsce:

Dominika Basta

Piotr Augustyn

3 miejsce:

Jakub Jabłoński

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają nagrody oraz pamiątkowe dyplomy, a u progu 2021 roku będą mogli zobaczyć swoje prace w kalendarzu wydanym przez Radę Gminy Gródek nad Dunajcem.

Fundatorami nagród w konkursie jest Rada Gminy Gródek nad Dunajcem oraz Organizatorzy, którzy składają gorące podziękowania wszystkim, którzy dobrowolnym, acz wyjątkowo hojnym datkiem wsparli powyższe przedsięwzięcie.

Organizatorzy serdecznie dziękują uczniom za udział w konkursie, a Rodzicom za sprawowanie opieki nad pracą dzieci oraz dostarczenie materiałów do Organizatorów.

Galeria