Otwarcie „Bajkowej Krainy” w Gródku nad Dunajcem

4 września zostało otwarte pierwsze przedszkole w Gminie Gródek nad Dunajcem. Działalność przedszkola przez najbliższe dwa lata będzie finansowana ze środków Unii Europejskiej.

Symbolicznego otwarcia, poprzez wypuszczenie w niebo kolorowych balonów, dokonała Pani Małgorzata Marcińska – Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej, której towarzyszyli: Grzegorz Baran -  Małopolski Wicekurator Oświaty, Mieczysław Kiełbasa – Wicestarosta Nowosądecki, Bogdan Gołyźniak - Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Nowym Sączu, Zygmunt Paruch – radny Powiatu Nowosądeckiego, oraz oczywiście Wójt Gminy Gródek nad Dunajcem – Józef Tobiasz wraz z Zofią Wolak – Dyrektor Zespołu Szkół w Gródku nad Dunajcem. Ostatni balon poszybował w niebo wypuszczony przez jednego z przedszkolaków.  Proboszcz  Parafii Gródeckiej ks. Prałat Władysław Mucha dokonał poświęcenia  pomieszczeń przedszkolnych.

Zaproszeni goście wręczyli przedszkolakom pamiątkowe kolorowe baloniki, a Wójt  kosz słodyczy na osłodę. Pani Minister osobiście wprowadziła korowód przedszkolaków oraz zaproszonych gości do „Bajkowej Krainy”.  Barwne  pejzaże i postacie z bajek  na ścianach przedszkola przypomniały wszystkim beztroskie czasy dzieciństwa.

Powstanie pierwszego w gminie przedszkola możliwe było dzięki uzyskaniu dofinansowania z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki  na lata 2007-2013. Działalność przedszkola przez okres najbliższych dwóch lat będzie finansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu „Przedszkole – Na dobry początek”.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się prowadzona w miesiącach wakacyjnych rekrutacja do przedszkola w wyniku której przyjęto 22 dzieci w wieku 3-4 lat. Jednocześnie wykonywane były roboty budowlane mające na celu adaptację pomieszczeń szkolnych na potrzeby dzieciaków – roboty finansowane były z budżetu gminy. Obiekt oprócz dostosowania go do potrzeb osób niepełnosprawnych, zyskał nowe sanitariaty, a także bogate wyposażenie dostosowane dla najmłodszych… nie zapomniano oczywiście o zabawkach i o udekorowaniu ścian w barwne postacie z bajek. Zrobiono wszystko,  aby dzieci mogły czuć się bezpiecznie i przytulnie w swojej „Bajkowej Krainie”.

Uśmiech przedszkolaków jest dla władz gminy oraz wszystkich zaangażowanych w powstanie przedszkola najlepszą nagrodą za trud włożony w przygotowanie i realizację tego projektu.

RR/WB

O otwarciu przedszkola można również przeczytac również:

1. na portalu sadeczanin.info: „Bajkowa kraina"szansą dla bezrobotnych rodziców

2. na stronach MPiPS: Wiceminister Marcińska otworzyła pierwsze przedszkole w gminie Gródek

fot. sadeczanin.info