• UWAGA!!! W związku ze zwiększeniem zachorowań na koronawirusa w powiecie nowosądeckim informujemy, że od 15.07.2020 r. ponownie wyłącza się bezpośrednią obsługę interesantów w Urzędzie Gminy Gródek nad Dunajcem. Podania proszę wkładać do przygotowanych pojemników na dokumenty, wystawionych przed Urzędem Gminy. Jeśli niezbędna jest wizyta w urzędzie, w szczególności w sprawach dotyczących stanu cywilnego, dowodów osobistych lub spraw dot. podatków i opłat - zachęcamy do uprzedniego umówienia się.

Aktualności

Wyniki naboru do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla gmin górskich. 25.03.2021

W dniu dzisiejszym w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie wojewoda małopolski Łukasz Kmita wraz z posłanką Anną Paluch przedstawili wyniki naboru Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla gmin górskich.

 Decyzją premiera Mateusza Morawieckiego do Małopolski trafią środki w wysokości         2443207 złotych. Otrzymają je 82 gminy górskie, w tym gmina Gródek nad Dunajcem.

Uzyskane  dofinansowanie w kwocie 2 443 207,00 zł zostanie przeznaczone  na realizację projektu pn. "Turystyczno-rekreacyjne zagospodarowanie terenu nad Jeziorem Rożnowskim w miejscowości  Bartkowa-Posadowa".

Projekt zakłada realizację przestrzeni otwartych, eksponujących widok, walory przyrodnicze i krajobrazowe terenu. Planuje się budowę budynku zaplecza sanitarnego, urządzenie placu zabaw, siłowni zewnętrznej, piaszczystej plaży, niecki wodnej oraz małej architektury, a także urządzenia terenu zielonego oraz terenów utwardzonych  służących do komunikacji.

Projekt przyczyni się do rozwoju, dywersyfikacji oferty turystycznej opartej na wewnętrznych potencjałach obszaru.