Trzy nowe radiowozy zasiliły tabor sądeckiej Policji 04.01.2021

Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu, mł. insp. dr Krzysztof Dymura podczas spotkania w KMP w Nowym Sączu w dniu 30 grudnia br. podziękował przedstawicielom władz samorządowych Powiatu Nowosądeckiego oraz czterech sądeckich gmin za dofinansowanie zakupu nowych radiowozów, które będą wykorzystywane w służbie przez sądeckich policjantów.

Szef sądeckich policjantów podziękował Staroście Nowosądeckiemu - Markowi Kwiatkowskiemu, Burmistrzowi Miasta Grybów - Pawłowi Fydzie, Wójtowi Gminy Grybów - Jackowi Migaczowi, Wójtowi Gminy Łososina Dolna - Andrzejowi Romankowi oraz Wójtowi Gminy Gródek nad Dunajcem - Józefowi Tobiaszowi.

Podczas spotkania Komendant Miejskiej Policji w Nowym Sączu wręczył okolicznościowe statuetki przedstawicielom władz samorządowych, wyraził wdzięczność za wsparcie udzielone komendzie w 2020 roku i podkreślał, że zwiększenie policyjnego taboru samochodowego w znacznym stopniu wpłynie na skuteczność pracy funkcjonariuszy, a tym samym na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Sądecczyzny. Z kolei starosta, burmistrz oraz wójtowie przekazali serdeczne podziękowania dla sądeckich policjantów za ofiarną służbę w czasie pandemii, życząc jednocześnie sukcesów i wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku.

Trzy nowe radiowozy marki Kia Ceed wyprodukowane w 2020 roku, o łącznej wartości około 310 tysięcy złotych, zostały zakupione w połowie z budżetu Policji, a w połowie z budżetów sądeckich samorządów. Dwa radiowozy – oznakowany i nieoznakowany trafią do Komisariatu Policji w Grybowie, a trzeci z pojazdów będzie wykorzystywany przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Łososinie Dolnej.

źródło; KMP Nowy Sącz