• UWAGA!!! W związku ze zwiększeniem zachorowań na koronawirusa w powiecie nowosądeckim informujemy, że od 15.07.2020 r. ponownie wyłącza się bezpośrednią obsługę interesantów w Urzędzie Gminy Gródek nad Dunajcem. Podania proszę wkładać do przygotowanych pojemników na dokumenty, wystawionych przed Urzędem Gminy. Jeśli niezbędna jest wizyta w urzędzie, w szczególności w sprawach dotyczących stanu cywilnego, dowodów osobistych lub spraw dot. podatków i opłat - zachęcamy do uprzedniego umówienia się.

Aktualności

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 975. 29.12.2020

Ważna inwestycja drogowa, o której realizację zabiegano od dłuższego czasu, dotycząca przebudowy drogi wojewódzkiej nr 975 Dąbrowa – Dabrowa Tarnowska w mijającym roku nabrała tempa.

Inwestycja wykonywana i nadzorowana przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie, przy współpracy z Gminą Gródek nad Dunajcem podzielona została na etapy realizacji w Siennej, Gródku nad Dunajcem, Bartkowej – Posadowej z terminem zakończenia prac w 2021 r.

W 2020 r. Gmina partycypowała w kosztach wykonywanych prac w wysokości 633 000zł.

W ramach inwestycji wykonano między innymi przebudowę nawierzchni, wykonano zatoki autobusowe, ścieżki pieszo-rowerowe, częściowe oświetlenie, przebudowę skrzyżowania na rondo, przebudowę mostu i przepustów itp.Prace w 2020 r. realizowane były przez czterech wykonawców. Na odcinku Podole – Bartkowa – Gródek n.D realizowanym przez firmę BUD DRÓG dokonano technicznego odbioru robót. Ruch tym odcinkiem odbywa się bez utrudnień.

Na odcinku osuwiskowym w miejscowości Bartkowa Posadowa dobiegają końca prace wykonywane prze firmę KELLER z planowanym terminem ich zakończenia w grudniu 2020 r.

Na osuwisku w Gródku n.Dunajcem oraz Koszarce trwają prace wykonywane przez firmę SKANSKA z planowanym ich zakończeniem w drugiej połowie 2021 roku.

Odcinek drogi w Siennej wykonywany był przez firmę PRDM. Obecnie ruch odbywa się bez utrudnień.

Mimo ogromu zrealizowanych dotychczas prac, liczymy że w przyszłych latach Zarząd Dróg Wojewódzkich będzie kontynuował prace na drodze nr 975 na odcinkach obecnie nie objętych remontem, tak aby droga wojewódzka stanowiła dogodny dojazd do Nowego Sącza, czy też do Tarnowa.

 

Galeria