• UWAGA!!! W związku ze zwiększeniem zachorowań na koronawirusa w powiecie nowosądeckim informujemy, że od 15.07.2020 r. ponownie wyłącza się bezpośrednią obsługę interesantów w Urzędzie Gminy Gródek nad Dunajcem. Podania proszę wkładać do przygotowanych pojemników na dokumenty, wystawionych przed Urzędem Gminy. Jeśli niezbędna jest wizyta w urzędzie, w szczególności w sprawach dotyczących stanu cywilnego, dowodów osobistych lub spraw dot. podatków i opłat - zachęcamy do uprzedniego umówienia się.

Aktualności

„Wspieraj Seniora” - Jak skorzystać z pomocy 18.11.2020

Seniorze!  Zostań w domu. Nie lekceważ zagrożenia. Twoje zdrowie jest najważniejsze! Skorzystaj z infolinii 22 505 11 11. Infolinia działa od poniedziałku do niedzieli w godzinach 08:00-21:00. Konsultant przyjmie zgłoszenie – adres i numer telefonu – i przekaże je do  Ośrodka Pomocy Społecznej w Gródku nad Dunajcem.  Pracownik Naszego Ośrodka  skontaktuje się z Tobą i ustali, kto i w jakiej formie będzie mógł Ci pomóc.

Na czym polega program ?

Program zakłada dostarczenie niezbędnych produktów do Twojego domu. Mogą to być dostarczone artykuły podstawowej potrzeby, w tym artykuły spożywcze, środki higieny osobistej. Możesz również poprosić o pomoc np. w sprawach urzędowych (jeżeli ich zakres nie wymaga Twoich upoważnień lub udostępnienia danych wrażliwych), itp. Zakres usług na rzecz osoby starszej jest ograniczony tzw. dystansem sanitarnym.

Pomoc skierowana jest do osób powyżej 70. roku życia. W szczególnych przypadkach wsparcie otrzymają też młodsi seniorzy.

Jeśli w Twoim otoczeniu znajdują się osoby starsze  wymagająca pomocy możesz również to zgłosić przez infolinie.

 

Załączniki