• UWAGA!!! W związku ze zwiększeniem zachorowań na koronawirusa w powiecie nowosądeckim informujemy, że od 15.07.2020 r. ponownie wyłącza się bezpośrednią obsługę interesantów w Urzędzie Gminy Gródek nad Dunajcem. Podania proszę wkładać do przygotowanych pojemników na dokumenty, wystawionych przed Urzędem Gminy. Jeśli niezbędna jest wizyta w urzędzie, w szczególności w sprawach dotyczących stanu cywilnego, dowodów osobistych lub spraw dot. podatków i opłat - zachęcamy do uprzedniego umówienia się.

Aktualności

UWAGA!!! OSZUŚCI!!! 04.09.2020

Na terenie Gminy pojawiły się próby wyłudzania pieniędzy przez telefon. Osoby dzwoniące, opowiadają o wypadku, chorobie, nagłej potrzebie dla kogoś z rodziny lub podają się za syna, córkę lub wnuczka. Z racji tego, że dzwonią głównie na telefony stacjonarne  na utratę pieniędzy lub innych kosztowności narażone są przede wszystkim osoby starsze.

Przestępcy posługują się różnymi „legendami” i metodami mającymi uwiarygodnić ich, jako członków rodziny osób pokrzywdzonych.

Sprawcy wykorzystują wszelkiego rodzaju zabiegi socjotechniczne, które pomagają im zdobyć zaufanie swoich potencjalnych ofiar, aby następnie osiągnąć korzyści majątkowe. Rozmowa prowadzona jest w taki sposób, aby oszukiwana osoba uwierzyła, że rozmawia z kimś ze swojej rodziny i sama wymieniła jego imię oraz inne dane, pozwalające przestępcom wiarygodnie pokierować dalszą rozmową.

Apelujemy o rozwagę i zgłaszanie przypadków wymuszeń oszustw na Policję, która zajmuje się tą sprawą.

Bądźmy czujni, nie dajmy się oszustom!

Prosimy o przekazywanie tej informacji bliskim, sąsiadom, znajomym!