• UWAGA!!! W związku ze znoszeniem obostrzeń związanych ze stanem zagrożenia epidemicznego informujemy, że od 25.05.2020 r. ponownie rusza bezpośrednia obsługa interesantów w Urzędzie Gminy Gródek nad Dunajcem. Ze względów organizacyjnych zachęcamy jednakże do uprzedniego umówienia się, co pozwoli uniknąć oczekiwania na przyjęcie w razie większej liczby interesantów.

Aktualności

Jasełka w bibliotece 30.12.2019

Było świątecznie, kolorowo i muzycznie w ten grudniowy wieczór w Gródku nad Dunajcem. Po raz pierwszy przed licznie zgromadzoną publicznością, w rolę aktorów wcielili się mieszkańcy gminy oraz samorządowcy, urzędnicy , nauczyciele i pracownicy szkół a także pracownicy: Spółki „Dunajec”, Gminnej Biblioteki Publicznej i Gminnego Ośrodka Kultury.

Aktorzy włożyli duży wkład w interpretację tekstów a odpowiedni ubiór dodatkowo wprowadził widzów w klimat religijnych wydarzeń sprzed ponad 2000 lat. Zgromadzona publiczność głośnymi brawami nagrodziła aktorów dając wszystkim do zrozumienia, że oczekują więcej takich wydarzeń.  Świąteczne  spotkanie było okazją , żeby obejrzeć i wysłuchać aktorów jasełek w nieco innym wydaniu oraz wziąć udział we wspólnym kolędowaniu.

Padający za oknem śnieg dodatkowo wprowadził magiczny nastrój w ten wyjątkowy piątkowy wieczór 27 grudnia 2019 roku.

Oprawą muzyczną  jasełek zajął się Krzysztof Słaby oraz Karol Słaby a o stronę techniczną zadbał Fabian Fałowski.

Organizatorem wydarzenia  była Gminna Biblioteka Publiczna i Gminny Ośrodek Kultury.

 Galeria zdjęć dostępna na stronie internetowej biblioteki: