• UWAGA!!! W związku ze znoszeniem obostrzeń związanych ze stanem zagrożenia epidemicznego informujemy, że od 25.05.2020 r. ponownie rusza bezpośrednia obsługa interesantów w Urzędzie Gminy Gródek nad Dunajcem. Ze względów organizacyjnych zachęcamy jednakże do uprzedniego umówienia się, co pozwoli uniknąć oczekiwania na przyjęcie w razie większej liczby interesantów.

Aktualności

Problem biegających luzem psów 05.11.2019

Szanowni Państwo

Mieszkańcy naszej Gminy zgłaszają coraz częściej problem biegających luzem psów.

Ostatnio sytuacja taka miała miejsce w Przydonicy, chociaż sygnały zgłaszane są także z innych sołectw.

Psy nie wyglądają na zaniedbane, część nawet ma obroże - więc ewidentnie nie są to psy bezdomne.

Biegająca luzem grupa psów stwarza zagrożenie zarówno dla idących do szkoły dzieci, jak i dla podróżujących samochodami mieszkańców, czy też dla zwierząt gospodarskich.

Proszę pamiętać, że wystarczy, że biegnący luzem pies spowoduje wypadek drogowy, bo wtargnie na jezdnię - a wówczas koszty naprawy uszkodzonego pojazdu pokryje właściciel czworonoga na zasadach regresu od ubezpieczyciela. W przypadku jeśli pies kogoś pogryzie, skutki dla właściciela mogą być jeszcze bardziej dotkliwe.

Wobec powyższego przypominamy wszystkim właścicielom czworonogów, że właściciel odpowiada za to co zrobi zwierzę, nad którym nie sprawował należytej opieki,

Dlatego też apelujemy do wszystkich właścicieli psów, aby trzymali je na uwięzi i nie pozwalali psom na bieganie samopas.

Jeżeli ktoś rozpoznał wśród sfotografowanych czworonogów swojego psa, bardzo prosimy o dopilnowanie, aby taka sytuacja się nie powtórzyła, a pies nie opuszczał samowolnie gospodarstwa.

Jeżeli sytuacja będzie się powtarzać, incydenty będą zgłaszane na Policję, co może skończyć się nałożeniem mandatu na właściela psa.