Aktualności

Mają sukcesy, od teraz mają nową szatnie! 26.09.2019

UKS 3 STASZKÓWKA JELNA to klub, który specjalizuje się w piłkarstwie kobiecym. Od kilku sezonów piłkarki osiągają co raz to większe sukcesy. Chluba naszego regionu od zeszłego tygodnia może cieszyć się nowym zapleczem sanitarno sportowym, które zostało uroczyście otwarte 14 września w miejscowości Sienna.

Uroczystego otwarcia dokonał gospodarz obiektu Wójt Gminy Józef Tobiasz, który od lat wspiera drużynę dziewcząt doceniając jej sukcesy i wkład w promocję sportu i gminy. Warto zaznaczyć, że piękne zaplecze sanitarno-szatniowe zostało wybudowane z budżetu gminy i ma służyć nie tylko zawodniczkom popularnej Trójeczki, ale również innym adeptom piłki nożnej. Poświęcenia obiektu dokonał proboszcz parafii Sienna ks. Andrzej Dźwigaj.

Prężnie rozwijający się klub spod Nowego Sącza w którego barwach gra ponad 150 dziewcząt w tym kilka Reprezentantek Polski w kadrach młodzieżowych podkreśla, że sporą liczbę swoich sukcesów oraz dynamiczny rozwój zawdzięczają ludziom, którzy bezinteresownie ich wspierają. Na festynie inaugurującym otwarcie budynku przedstawiciele popularnie nazywanej ,,Trójeczki” podkreślali jak ważna jest pomoc i ofiarność wielu darczyńców oraz działaczy społecznych.

Wśród wymienianych osób można było usłyszeć podziękowania skierowane do Pani Marty Mordarskiej Radnej Sejmiku Województwa Małopolskiego, dzięki której dziewczęta mogą liczyć na ogromne wsparcie ze strony Województwa Małopolskiego. Zespół Juniorek Młodszych grający w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorek Młodszych promuje nasze województwo w całej Polsce na mocy stosownej umowy zawartej z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego. Spore zaangażowanie w funkcjonowanie i rozwój klubu ma również Prezes Zarządu spółki Tauron Ekoserwis w Rożnowie - Pan Zygmunt Paruch. Jego starania o przekazanie przez Spółkę TAURON na rzecz Gminy Gródek nad Dunajcem terenów pod urządzenie boiska w Siennej umożliwiły zaprojektowanie i wybudowanie nowoczesnego zaplecza szatniowego.

Kilkukrotnie wymieniano również firmy, instytucje oraz osoby, które włączyły się finansowo w organizację festynu lub w inne sektory działalności klubu. Na uwagę zasługują: Gmina Moszczenica na czele z wójtem Jerzym Wałęga, Firma Marpol, Firma Koral, Pan Piotr Źrałka,  OSP Jelna, Usługi Budowlane Paweł Piksa, Firma 4 Cars, Ubojnia Antoni Jurkowski, Dom Weselny Amarlis, Firma Państwa Bogumiły i Władysława Babiarczyk, Józef Nika Piekarnia-Ciastkarnia Nowy Sącz, Pan Łukasz Górowski Agent Firmy Ubezpieczeniowej TUW, Pan Andrzej Gut-Mostowy, Piekarnia Sienna, El Dom, Leo Trans Usługi Transportowe, Pan Robert Romuzga BR Moto Serwis Nowy Sącz, Furtak Zakłady Mięsne Rożnów, Mur-Bet Firma Budowlana Państwo Dumana, AG Monter Artur Górowski, Fedko Usługi Budowlane, Firma Rafatex, Ks. Prałat Andrzej Dźwigaj. Olbrzymi wkład w organizację festynu miały również instytucje współpracujące z klubem: Koło gospodyń wiejskich z Jelnej, Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Jelnej i OSP Jelna.

Zarząd stowarzyszenia wyraża wielką wdzięczność wszystkim  osobom czy instytucjom, które na co dzień przyczyniają się do rozwoju klubu.