Aktualności

Wyjątkowa uroczystość z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości... 14.11.2018

W dniu 11 listopada odbyły się gminne obchody Dnia Niepodległości - 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości po latach zaborów.

Licznie zgromadzeni mieszkańcy i gości wzieli udział w przemarszu do kościoła parafialnego w Gródku nad Dunajcem, gdzie Mszę Św za Ojczyznę odprawił Ksiądz Proboszcz. Po Mszy Św. zgromadzeni uczestnicy uroczystości przemaszerowali przez scenę letnią GOK - tu zostały wypuszczone w powietrze białe i czerwone balony. Dalszy ciąg odbył się w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Gródku.

Bardzo uroczyście, w skupieniu odśpiewano hymn narodowy, młodzież z tej szkoły w sugestywny sposób przedstawiła wydarzenia związane z utratą i odzyskaniem niepodległości przez Polskę. Uczestnicy konkursu literackiego i plastycznego "Nasza Niepodległa (organizowanego przez GOK) odebrali nagrody, a na scenę weszła Alternatywna Grupa Twórcza z Rożnowa - której członkowie przedstawili okolicznościowy program.

W imieniu organizatorów - składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wzięli udział w uroczystości, a i tym, którzy udekorowali swoje domy flagami biało- czerwonej, ozdobili kościelne wzgórze kościoła w Tropiu czy historycznego Orła w Siennej.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z uroczystośc: 2018-Niepodległa.

 

Galeria