Aktualności

Gminne dożynki pod znakiem "Złotego Orkisza" 20.08.2018

Tegoroczne gminne dożynki odbyły się 15  sierpnia 2018 roku w Przydonicy. Gospodarzem i organizatorem imprezy było tym razem Stowarzyszenie dla Rozwoju i Integracji Wsi Przydonica Złoty Orkisz.

Wśród licznie przybyłych gości byli: Starosta Nowosądecki - Marek Pławiak, Radny Małopolski - Stanisław Pasoń, Radna Powiatowa - Barbara Szarota, przedstawiciele partnerskich gmin z Solonki (Ukraina), Lendaka (Słowacja), oraz władze naszej gminy z Wójtem - Józefem Tobiaszem na czele, Radnymi Rady Gminy Gródek n.D oraz Sołtysi.

Uroczystą Mszę Świętą inaugurującą tegoroczne święto plonów odprawił ks. Prałat Janusz Szczypka. Z kościoła wszyscy udali się w korowodzie dożynkowym na teren wokół remizy OSP i szkoły gdzie odbył się tradycyjny konkurs wieńców, w którym zdaniem jurorów najpiękniejszy przygotowali mieszkańcy Podola-Górowej. W dalszej części imprezy było wszystko co potrzebne do dobrej zabawy: występy, dobra muzyka i przede wszystkim wspaniała atmosfera. Na scenie prezentowały się kolejno dzieciaki "Zumba z Jolą", Trio Śpiewaczek z Ukrainy, Zespół "Rożnowska Dolina", do tańca zagrała grupa "Takt". Licznie zgromadzona publiczność bawiła się do późnych godzin nocnych.

Organizatorom należą się słowa uznania i podziękowanie za trud włożony w kultywowanie dożynkowych tradycji...

Galeria