Aktualności

67 tysięcy obiadów... czyli pierwszy rok działalności Stołówki Gminnej... 13.06.2018

Od początku roku szkolnego w naszej gminie w ramach działalności Gminnego Ośrodka Kultury funkcjonuje Stołówka Gminna.  Dzięki temu uczniowie otrzymują w szkołach nie tylko porcję wiedzy i umiejętności, ale także porcję ciepłego i wartościowego posiłku... I chyba wszystkim smakuje skoro w ciągu zaledwie niecałych dziesięciu miesięcy z kuchni wyjechało ponad 67 tys. obiadów… podobno żaden nie wrócił…

Stołówka swoją działalność rozpoczęła we wrześniu ubiegłego roku serwując dokładnie 309 posiłków dziennie. Zaledwie po kilku tygodniach było ich już blisko 450…

Codziennie z kuchni mieszczącej się przy Szkole Podstawowej w Jelnej samochodem marki Renault w specjalnie do tego przeznaczonych termosach obiady „podróżują” do wszystkich szkół w naszej gminie. Dzięki tym podróżom nasz stołówkowy samochód pokonuje dziennie trasę ok. 90 km, co w minionym roku szkolnym dało łącznie 16 tys. km.

Skoro świt czwórka „śmiałków” naszej kuchni ciężko pracuje nad smakiem i jakością przygotowywanych potraw. W pocie czoła dziennie obierają ok. 120 kg ziemniaków, 30 kg włoszczyzny, lepią 500 szt. pierogów, czy smażą 50 kg mięsa na pyszne kotlety.  Te sprytne osiem rąk zdołało w tym roku szkolnym przyrządzić aż 67 tys. obiadów, obrać łącznie 4 tys. kg ziemniaków i ulepić 65 tys. pierogów !

Początki nie były łatwe tym bardziej, że nikt nie spodziewał się, że obiady przygotowywane przez naszą stołówkę będą się cieszyć taką dużą popularnością. Kuchnia jest coraz lepiej wyposażona co pozwala urozmaicać jadłospis. Po kilku miesiącach udoskonaleń teraz naszą kuchnię można nazwać już prawdziwą, profesjonalną kuchnią. Ilość wydawanych posiłków idzie cały czas w parze z ich jakością. Mało tego… dzięki coraz większej liczbie wydawanych posiłków od nowego roku szkolnego ma być również taniej… nowe atrakcyjniejsze ceny mają obowiązywać już od września.

Dodatkowo zapraszamy do skorzystania z wakacyjnej oferty przygotowanej przez naszą gminną kuchnię. Dzięki niskiej cenie abonamentu na zestawy obiadowe rodzice będą mogli sami spróbować i ocenić czym w minionym roku szkolnym zajadały się ich pociechy.

Wszystkim korzystającym ze stołówkowych obiadów życzymy

SMACZNEGO !!!