Aktualności

FANTASTYCZNY SEZON ZWIEŃCZONY MEDALEM MISTRZOSTW POLSKI!!! 12.06.2018

O piłkarkach z klubu UKS 3 Staszkówka Jelna jest głośno od kilku lat. Ich sukcesy na arenie ogólnopolskiej były wizytówka klubu oraz doskonałą promocją Gminy Gródek nad Dunajcem i całej Sądecczyzny. Jednak nigdy w 8-letniej historii stowarzyszenia nie udało się sięgnąć po medal Mistrzostw Polski, aż do minionego weekendu. Po całorocznych zmaganiach na różnych etapach eliminacji w dniach 07-10.06.2018 w Łodzi odbyły się finały Międzywojewódzkich Mistrzostw Polski Młodziczek. W tych prestiżowych zawodach uczestniczyło 8 najlepszych klubowych drużyn w Polsce.

Początek rywalizacji to rozgrywki grupowe, przez które piłkarki popularnej „Trójeczki” przebrnęły z kompletem zwycięstw, pokonując kolejno: 4 ResPect Krobia, UKS-SMS Łódz i Włókniarz Białystok. W meczu półfinałowym przeciwnikiem naszej drużyny był zespół AZS PSW Biała Podlaska. Po pierwszej połowie i znakomitej grze UKS prowadził 2-0 i wydawało się że finał jest na wyciągnięcie ręki. Niestety w II części meczu zespół z Białej Podlaskiej doprowadził do wyrównania i o tym kto zagra w wielkim finale decydowały rzuty karne. W tych minimalnie lepszy okazał się przeciwnik zwyciężając 3-2. Pomimo niedosytu piłkarki z Jelnej w meczu o III miejsce pokazały charakter zwyciężając obrońców tytułu Ząbkovię Ząbki i medal Mistrzostw Polski stał się faktem.

Poza sukcesem zespołowym również nagroda indywidualna trafiła do jednej z zawodniczek klubu z gminy Gródek nad Dunajcem i Moszczenica. Wiktoria Dudka jednogłośnie została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju.

Między wojewódzkie Mistrzostwa Polski Młodziczek – finały ogólnopolskie 7-10.06.2018 Łódz
Mecze grupowe:
4 ResPect Krobia – UKS 3 Staszkówka Jelna 1-2
UKS SMS Łódz – UKS 3 Staszkówka Jelna 1-3
Włókniarz Białystok – UKS 3 Staszkówka Jelna 3-4
Półfinał:
AZS PSW Biała Podlaska – UKS 3 Staszkówka Jelna 2-2 karne: 3-2
Mecz o III miejsce:
Ząbkovia Ząbki – UKS 3 Staszkówka Jelna 4-5

Skład zespołu:
1. Dudka Wiktoria (Wybrana najlepszą zawodniczką turnieju)
2. Piksa Paulina (kapitan)
3. Hebda Kinga BR (najmłodsza zawodniczka turnieju)
4. Romuzga Anita
5. Grybel Anna
6. Król Emilia
7. Świderska Anna
8. Lichoń Kamila
9. Kumor Kamila
10. Kumor Magdalena
11. Mastalerz Martyna 
12. Mróz Gabriela 
13. Gucwa Terasa
14. Baziak Aleksandra

Kadra szkoleniowa: Michał Bąk, Jarosław Baziak, Wojciech Mróz

Ten fantastyczny sukces jest zwieńczeniem znakomitego sezonu w wykonaniu piłkarek UKS 3 Staszkówka Jelna, które odniosły w nim między innymi następujące sukcesy:

  1. Halowe Mistrzostwo Małopolski Juniorek Młodszych
  2. II miejsce Orliczek w Halowych Mistrzostwach Małopolski.
  3. II miejsce Młodziczek w Halowy Mistrzostwach Małopolski Młodziczek
  4. I miejsce Młodziczek w Małopolskiej Lidze Młodziczek
  5. I miejsce w finale wojewódzkim - Ogólnopolski turniej o Puchar Tymbarku – Mistrzostwa Polski U-12 /awans do rozgrywek ogólnopolskich – 9 miejsce w Polsce/
  6. II miejsce w finale wojewódzkim - Ogólnopolski turniej o Puchar Tymbarku – Mistrzostwa Polski U-8

SERDECZNIE GRTULUJEMY ZAWODNICZKOM ORAZ ICH OPIEKUNOM!

Mamy też bardzo dobre wiadomości dla klubu. Wszystko wskazuje na to, że już w wakacje rozpocznie się budowa zaplecza szatniowo-sanitarnego na boisku sportowym w Siennej, które mamy nadzieję, że stanie się wkrótce stałym miejsce emicji piłkarskich w naszej gminie...