Aktualności

Dzień Seniora w Podolu-Górowej 27.01.2018

Miniona niedziela, czyli 21 styczeń 2018 roku, była wyjątkowa dla mieszkańców wsi Podole Podole - Górowa. W tym dniu swoje święto obchodzili tutejsi Seniorzy. Na zorganizowanym  i sponsorowanym przez Radnego wsi Pana Józefa Klimka oraz Sołtysa wsi Pana Jana Wolaka przyjęciu w Domu Weselnym Azalia liczne grono Babć, Dziadków oraz Seniorów celebrowało  swoją uroczystość.   

Po powitaniu Gości przez Radnego i Sołtysa wszystkich czekał wystawny poczęstunek. Imprezie towarzyszył radosny nastrój wszystkich uczestników, który po chwili jeszcze bardziej umilił występ i przedstawienie zorganizowane przez dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Podolu-Górowej.

Swoją obecnością Seniorów zaszczycił także ksiądz Proboszcz Adam Urbański  z Kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego w Podolu-Górowej oraz Starosta Nowosądecki Pan Marek Pławiak wraz z żoną.

To bardzo ważne by podtrzymywać i pamiętać o wspomnieniach i tradycjach przekazywanych przez starsze pokolenia.  To wyjątkowe spotkanie było okazją do wspólnego kolędowania, ale i śpiewania pieśni i piosenek, które pamiętają ze swojej młodości nasi Dziadkowie. W międzyczasie oprawą muzyczną zajmował się DJ, dzięki któremu uroczystość  odbywała się w jeszcze bardziej entuzjastycznej atmosferze.

Niedzielnemu spotkaniu towarzyszyła moc życzeń składanych sobie nawzajem przez uczestniczących Gości  oraz anegdoty, wiersze i przypowiastki o Seniorach, których słuchało się z ogromną uwagą, uśmiechem, ale i niektórych ze łzą w oku.

Ale to właśnie Oni - Seniorzy są skarbnicą życiowej mądrości, którą nabywa się właśnie z upływem lat.  Takie spotkania to wyjątkowe momenty, które pozwalają docenić i podkreślić potencjał doświadczenia, wartości i wiedzy, z którego mogą czerpać młodsze pokolenia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.

(B.W)

Galeria