• **** AWARIA NA SIECI WODOCIĄGOWEJ W TROPIU**** !!! WODA Z WODOCIĄGU TROPIE JEST NIEZDATNA DO SPOŻYCIA !!! Punkt poboru wody na oczyszczalni ścieków w Tropiu będzie czynny dzisiaj tj. czwartek 20.07.2017 r. do godziny 22:00 a w dniu 21.07.2017r. (piątek) od godziny 6:00 do odwołania. Wszystkie niezbędne dodatkowe informacje otrzymają Państwo dziś tj. czwartek do 22:00 w biurze spółki pod nr. tel. 18 441 62 28.

Wóz strażacki dla OSP Rożnów 06.04.2017

W dniu 1 kwietnia 2017 Gmina Gródek nad Dunajcem dokonała zakupu średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego GBA 3/24, marki Renault Midliner M210 o mocy 154 kW  i pojemności 6180cm3 dla OSP Rożnów. Używany samochód strażacki wyprodukowany został w 1997 roku i przez cały dotychczasowy okres pełnił służbę we francuskiej jednostce ochrony przeciwpożarowej. Pojazd  posiada ośmioosobową kabinę, napęd 4 x 4, zbiornik wody na 3000 l, ponadto dysponuje linią szybkiego natarcia oraz automatycznie wysuwanym masztem oświetleniowym.

Zakupu dokonano w całości z budżetu Gminy Gródek nad Dunajcem - koszt samochodu wyniósł 152 000,00 zł a planowany koszt doposażenia w dodatkowy sprzęt wyniesie około 74 000,00 zł.

Zakup wozu strażackiego wraz z wyposażeniem pozwoli na sprawniejsze podejmowanie akcji, szybszy dojazd OSP na miejsce zdarzenia oraz większą skuteczność podejmowanych czynności przez strażaków. Posiadając samochód z napędem 4 x 4, jednostka  OSP Rożnów będzie mogła skutecznie uczestniczyć w akcjach ratowniczych nawet w  trudnych, mało dostępnych rejonach naszej gminy oraz podczas złych warunków pogodowych utrudniających prowadzenie akcji jednostkom nie posiadającym takiego napędu.

Oficjalne przekazanie i poświęcenie zakupionego samochodu nastąpi po jego całkowitej modernizacji i doposażeniu w niezbędny sprzęt,  ale już teraz serdecznie gratulujemy i życzymy strażakom z OSP Rożnów, by ich samochody nie rdzewiały, licznych wyjazdów ale tylko na ćwiczenia oraz aby patron strażaków św. Florian zawsze czuwał nad nimi.

(R.K)